Dejas Latvijā

Džeza dejasDejas ir ļoti populārs laika pavadīšanas veids visā pasaulē, papildus tam, tas ir arī ļoti spraigs sporta veids. Arī Latvijā ir ļoti populāras dejas, tās ir gan sporta dejas gan tautiskās dejas, gan dažādi citi deju veidi. Daudzi cilvēki izvēlas nodarboties ar dejošanu kā ar hobiju, bet arī profesionāli tam mēdz pieiet diezgan daudzi.

Latvijā, protams, sabiedrības vidū ļoti populāri ir dejot tautiskās dejas. To dara gan skolās, gan arī pēc skolas pievienojoties dažādiem deju pulciņiem un klubiem. Tam par iemeslu ir arī tas, ka Latvijā tiek atzīmēti Dziesmu un Deju svētki kur cilvēkiem ir iespēja parādīt savas prasmes valsts un pat pasaules līmenī. Turklāt, cilvēki kas piedalās šajos svētkos ne vienmēr ir profesionāļi, tie ir arī cilvēki kam patīk dejot un to dara brīvajā laikā.

Tautiskās dejas ir ļoti dziļi iesakņojušās Latvijas tautas kultūrā. Taču arī citas dejas ir ļoti populāras, pat tādas kā latīņamerikāņu dejas ir pietiekoši populāras. Latvijā ir arī diezgan attīstīta sporta deju kultūra un daudzi citi dejas stili.

Liels nopelns dejas popularitātei Latvijā ir skolām. Jau no mazotnes ir iespējams piedalīties dejošanās skolā. Parasti, skolā ir gan tautiskās dejas pulciņš gan arī moderno vai sporta deju pulciņi. Tas dod iespēju tiem, kam ir interese mācīties un pilnveidoties šajā jomā. Protams, tas nav spiesti tāpēc ne visi to izvēlas, taču kādus pamatus tautiskajās dejās parasti no skolas saņem visi bērni.

Ne velti saka ka latvieši ir dziedātāju un dejotāju tauta. Tas parāda to, ka mēs mīlam dejot, mēs nebaidāmies kustēties un parādīt pasaulei ko spējam. Protams, laikam ejot sabiedrība mainās un dejas vairs nav tik populāras kā agrākos gados, kad dejošana bija daudz biežāk sastopama skolās, bet arī tagad tas ir ļoti populāri. Tiem kas vēlas dejot, Latvijā nav nekādu problēmu atrast visdažādākās dejas, klubus un iestādes kur var mācīties, sacensties vai vienkārši padejot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *