Džeza dejas un mūzika

Lai gan daži cilvēki džezu saista ar mūziku un mūzikas pirmsākumiem, mazāk cilvēku zina par džeza pirmsākumiem kā par deju stilu. Džezu var salīdzināt ar bērnu bez tēva, tomēr džezam kā deju un mūzikas stilam, šķiet, ir daudzas mātes, neskatoties uz to, ka tam nav tēva. Par to liecina daudzās dažādās ietekmes uz šo krāsaino mūzikas un dejas veidu, lai gan neviena ietekme nav pietiekami ievērojama tā radīšanā, lai varētu to uzskatīt par džeza “tēvu” vai “māti”.

Kā radās džeza dejas?

Nav brīnums, ka džeza deja parādījās džeza mūzikas rezultātā. Varētu nebūt pietiekami daudz dažādu deju soļu lieliskajai mūzikai, ko mēs gadu gaitā esam iepazinuši kā džezu.

Kā dejas stils, džeza bija vairāk “nekaunīgs”, nekā citas senākas dejas un dažās aprindās to uzskata par sevišķu nepieklājīgu. Pieklājīgajai sabiedrībai noteikti nebija intereses par šo konkrēto dejas veidu. Labā ziņa tiem, kam patika šis dejas stils, ir tas, ka bija daudz vietu, kur džezs, kā dažādas dejas un mūzika, tika pieņemts nekavējoties. Iespējams, ka šādas vietas nav tik viegli atrast, bet tas ir tā vērts.

Džeza mūzika un dejas

Džeza mūzika un deja ir bijusi populāra jau ilgu laiku, un pēc tam tika uzskatīta par pazudušu, izņemot pilsētu centrus, piemēram, Memfisā, Ņūorleānā, Kanzasā, un Luisā, kur tā bija iesakņojusies kā daļa no vēstures un kultūras. Mēs esam piedzīvojuši šī reiz populārā mūzikas stila un deju stila atgriešanos, kad populāri mūziķi aktualizēja šo mūzikas stilu ar tā ritmu un grandiozo skanējumu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *