Dejas nozīme

Dejām ir ļoti liela nozīme arī reliģijās un tamlīdzīgās kultūrās un tautas paražās. Daudzām ciltīm ir speciālas dejas kas paredzētas saziņai ar dieviem un gariem. Dejas tiek izmantotas, lai iegūtu labvēlību no augstākām būtnēm, lai gūtu labu ražu, saudzētu veselību, palīdzētu medībās un daudz cita. Dejas nav tikai cilvēka emociju izpausme, tā ir dziļa un sarežģīta tautas spirituālisma un ticības izpausme. Šādas dejas ir raksturīgas daudzām ciltīm un kopienām, kas dzīvo atstatus no modernās pasaules un daudzas ir zudušas vēsturē.

Modernajā pasaulē, deja ir zaudējusi lielu daļu savas nozīmes, jo vairs nedejojam lietus dejas vai dejas partneru savaldzināšanai, protams, šādas dejas pastāv klubos un tamlīdzīgi, bet tās ir jau citas dejas, diezgan atšķirīgas no senajām. Šodienas pasaulē, deja ir kas tāds ko darām, lai izklaidētos vai dodamies skatīties kā to dara profesionāļi. Savā ziņā, varam teikt, ka dejas ir nostumtas otrajā plānā, daudzi cilvēki nedejo un nesaista sevi ar šo nodarbi. Daudzie stereotipi, stili un gaumes, dejas padara par ko tādu, ko ne visi saprot un pieņem. Taču dejas joprojām ir ļoti leila kultūras daļa.

Arī Latvijā ir diezgan bagātīga dejas kultūra. Pie mums tiek svinēt dziesmu un deju svētki, kas pulcē ļoti lielu cilvēku skaitu kas gan piedalās gan vēro šo pasākumu. Saka, ka latvieši ir dziedātāju un dejotāju tauta un tā tiešām arī var teikt. Deja noteikti nav nekas slikts, tā ir gaumes lieta vai jums patīk vai nē.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *